Jdi na obsah Jdi na menu

Zrušme umakart

Umakartové koupelny byly typické v době výstavby panelových domů na sídlištích v sedumdesátých a osumdesátých letech. Hotové jádro se vsadilo mezi panely a šlo to rychle. 

Časem se z takových bytových jáder stávalo hotové neštěstí. Špatná nosnost stěn komplikovala například výměnu kuchyňské linky v sousední kuchyni, izolace proti vlhkosti byla nedostatečná a po krátkém čase i samotný vzhled nepůsobil dobře.
Tedy raději zbourat. Chcete-li vyměnit vanu či sprchový kout v koupelně z umakartu, vemte to i s tím umakartem a dejte jej pryč.
Stará koupelka i vedlejší WC se promění docela rychle. Po vybourání starých umakartových panelů, většinou s vyhnilou dřevěnou výplní, se stěna vyzdí z lehkých porobetonových tvárnic. Ze stávajících domovních stupaček se nově vyvedou trubky s teplou i studenou vodou a navede se nový odpad. Natáhne se elektrika a vysloužilý starý a prošlápnutý sprchový kout vyměníme za ten s pevnou vaničkou z litého mramoru a stěnami z tvrzeného skla. Toaletní mísa s vezděným splachovacím systémem místo nezabere a z koupelky udělá místo docela komfortní. Dlažba i obklad stěn ve vzorech podle přání zákazníka je samozřejmostí.

Malou obrázkovou reportáž z rekonstrukce uvidíte tady.